
| Features |
|
|
|
|
|
|
|
| Specifications | |
| Part No: | WATVS |
| Description: | Volt Stick |
| Voltage Range: | 230-1000V AC |
| Sensitivity: | Indicates within 4mm of wire carrying 230V AC |
| Power supply: | 2 standard AAA batteries (included) |
| Category Rating: | CAT III 1000V AC |
| Materials: | Pa6, PP-COP |
| Dimensions: | 146mm x 18mm |
| Weight: | 40g |

| Features |
|
|
|
|
|
|
|
| Specifications | |
| Part No: | WATVS |
| Description: | Volt Stick |
| Voltage Range: | 230-1000V AC |
| Sensitivity: | Indicates within 4mm of wire carrying 230V AC |
| Power supply: | 2 standard AAA batteries (included) |
| Category Rating: | CAT III 1000V AC |
| Materials: | Pa6, PP-COP |
| Dimensions: | 146mm x 18mm |
| Weight: | 40g |