H4W
The builders choice 3in1 with 4 x 275w infrared heat lamps with centre R63 100w incandescent globe, side ducted with draft stopper.
H4W
The builders choice 3in1 with 4 x 275w infrared heat lamps with centre R63 100w incandescent globe, side ducted with draft stopper.
| Name | Klein 4 |
| Model Number | H4W |
| Colour | White |
| Exhaust Motor Power | 25w |
| Air Delivery | 119m³H* |
| Grille Size | 430 x 375mm |
| Cut out size | 295 x 295mm |
| Min. install depth | 220mm |
| Side outlet duct size | 100mm diameter |
| Heat Globes | 4 x 275w |
| Down Lights | 1 x R80 100w |
| Noise Level | 38dB(A) |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Warranty | 3 years |