H2W
The builders choice 3in1 with 2 x 275w infrared heat lamps with centre R63 60w incandescent globe, side ducted with draft stopper.
H2W
The builders choice 3in1 with 2 x 275w infrared heat lamps with centre R63 60w incandescent globe, side ducted with draft stopper.
| Name | Klein 2 |
| Model No. | H2W |
| Colour | White |
| Exhaust Motor Power | 25w |
| Air Delivery | 119m³H* |
| Grille Size | 440 x 230mm |
| Cut out size | 345 x 185mm |
| Min. install depth | 200mm |
| Side outlet duct size | 100mm diameter |
| Heat Globes | 2 x 275w |
| Down Lights | 1 x R63 60w |
| Noise Level | 38dB(A) |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Warranty | 3 years |
| Heat Lamps | 2 x 275w globes |
| Wattage | 60w |
| Remote Control | Compatible with V31RFR |
| Duct outlet size | 100mm |