High performance 3 in 1 bathroom unit with integrated fan,heat and exhaust fan.
| Model Name | SAHARA |
| Model Number | SAH21WH |
| Colour | White |
| Exhaust Motor Power | 55w |
| Air Delivery | 380m³/H (106L/sec)* |
| Ball bearing motor | Yes |
| Side outlet duct size | Ø150mm |
| Cut out size | 523 x 343mm |
| Grille Size | 540mm x 376mm |
| IP Rating | IPX2 (What is this?) |
| Min. install depth | 200mm |
| Fan Wattage | 40w |
| Heat Wattage (L/H) | 1100/2000w |
| Power Input | 220-240V~50Hz |
| Installation | Qualified Electrician Required |
| Warranty | 5 years |