PRO-V AIRBUS Modular System allows you to take control of exactly what you need from your exhaust. Choose your own fascia to go with this 250mm premium high powered side ducted exhaust fan, engineered to maintain high airflow over longer duct runs. Back-draft stopper and plug & lead included.
| Model Name | AIRBUS |
| Air Delivery | 328m3h |
| Cut out size | Ø296mm |
| Min. install depth | 220mm |
| Noise Level | 42db(A) |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Ball bearing motor | Yes |
| Fan size | 250mm |
| Motor Power | 50w |
| Duct outlet size | 150mm |