High extraction series, 3 in 1 Bathroom Unit - 4 x Heat globes , 1 x LED centre downlight and powerful exhaust fan.
| Model Name | BROOK |
| Model Number | VHF4W |
| Colour | White |
| Exhaust Motor Power | 40w |
| Air Delivery | 360m³h |
| Noise Level | 44dB(A) |
| Ball bearing motor | Yes |
| Side outlet duct size | Ø150mm |
| Cut out size | 375 x 375mm |
| Grille Size | 450mm x 450mm |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Min. install depth | 220mm |
| Heat Globes | 4 x 275w |
| Down Lights | 1 x 10w LED Downlight |
| Lumens | 600Lm |
| Installation | Qualified Electrician Required |
| LED Colour | Natural White 4000K |
| Warranty | 3 years |