PRO-V AIRBUS Modular System allows you to take control of exactly what you need from your exhaust.
Choose your own fascia from round or square with or without LED light. Stunning options include glass in white and black with this 200mm premium high powered side ducted exhaust fan, engineered to maintain high airflow over longer duct runs. Back-draft stopper and plug & lead included.
| Model Name | AIRBUS 200 Body |
| Model Number | PVPX200 |
| Air Delivery | 152m3h |
| Cut out size | Ø240mm |
| Min. install depth | 200mm |
| Noise Level | 38dB(A) |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Ball bearing motor | Yes |
| Fan size | 200mm |
| Motor Power | 30w |
| Duct outlet size | 100mm |
For further information, click on the link below.