M2HDLXS
Slimline 3in1 with 2 x 275w Infrared Heat Lamps, 10W LED Downlight and side ducted exhaust.
| Model Name | MYKA |
| Model Number | M2HDLXS |
| Exhaust Motor Power | 28w |
| Air Delivery | 167m³H* |
| Grille Size | 420 x 245mm |
| Cut out size | 355 x 200mm |
| Min. install depth | 220mm |
| Side outlet duct size | 125mm diameter |
| Noise Level | 38dB(A) |
| IP Rating | IPX4 (What is this?) |
| Ball bearing motor | Yes |
| Lumens | 630Lm |
| Light Colour | Natural White 4000K |
| Heat Lamps | 2 x 275w globes |
| Down Light | 1 x 10w LED |