
| Component Type Motor Control and Drives | Thermal Overload |
| Adjustment | 1.5 : 1 |
| Current Range (A) | 15...20 |
| Details, Contactor | CA7-16...23 |
| Trip Class | 10A |
| Reset | Automatic / Manual |
| Contact Configuration | 1 NO + 1 NC |
| Test Function | Yes |
| Visible Trip Indicator | Yes |
| Motor FLC, Max | 20 A, max |
| Motor FLC, Min | 15 A, min |
| Rated Operation Voltage | 690 V AC |

| Component Type Motor Control and Drives | Thermal Overload |
| Adjustment | 1.5 : 1 |
| Current Range (A) | 15...20 |
| Details, Contactor | CA7-16...23 |
| Trip Class | 10A |
| Reset | Automatic / Manual |
| Contact Configuration | 1 NO + 1 NC |
| Test Function | Yes |
| Visible Trip Indicator | Yes |
| Motor FLC, Max | 20 A, max |
| Motor FLC, Min | 15 A, min |
| Rated Operation Voltage | 690 V AC |