Technical Characteristics |
| Fixing mode: | surface-mounting |
| Type of door closing: | Latch |
| Number of doors: | 1 |
| Colour: | RAL 9010 |
| Enclosure material: | plastic |
| Depth of installed product: | 98,5 mm |
| Height of installed product: | 251,5 mm |
| Width of installed product: | 281,5 mm |
| Number of rows: | 1 |
| Quantity of rails: | 1 |
| GWT Glow wire test: | 650 °C |
| Protection class: | isol.class II |
| Protection index IP: | IP40 |
| IK protection code against mecanical impacts: | 07 |