Technical Characteristics |
| Fixing mode: | surface-mounting |
| Compatible with DIN rail mounting: | yes |
| Cover type: | With Notch |
| Cover type: | Door |
| Type of door closing: | Latch |
| Number of doors: | 1 |
| Colour: | RAL 9010 |
| Enclosure material: | plastic |
| Insertion depth: | 72 mm |
| Depth of installed product: | 98,5 mm |
| Internal depth: | 72 mm |
| Height of installed product: | 376,5 mm |
| Width of installed product: | 389,5 mm |
| accessorizable: | no |
| Number of rows: | 2 |
| Quantity of rails: | 2 |
| GWT Glow wire test: | 650 °C |
| Protection class: | isol.class II |
| Protection index IP: | IP40 |
| IK protection code against mecanical impacts: | 07 |
| Impact strength: | IK07 |