Technical Characteristics |
| Fixing mode: | surface-mounting |
| Compatible with DIN rail mounting: | yes |
| Cover type: | With Notch |
| Cover type: | Door |
| Type of door closing: | non keylock |
| Colour: | RAL 9010 |
| Insertion depth: | 72 mm |
| Depth of installed product: | 97,5 mm |
| Internal depth: | 72 mm |
| Height of installed product: | 500 mm |
| Width of installed product: | 281,5 mm |
| accessorizable: | no |
| Number of rows: | 1 |
| Quantity of rails: | 2 |
| Protection class: | isol.class II |
| Protection index IP: | IP40 |