Hager EE804 Detector 360° wall/ceiling mounted
Technical Characteristics
| Supply voltage: | 230 V +10% / -15% |
| Frequency: | 50 Hz |
| Protection class: | isol.class II |
| Protection index IP: | IP21 |
| Type of contacts: | 1NC |
| Detection angle: | 360 ° |
| Frontal detecting distance: | 6 m |
| Side detecting distance: | 6 m |
| Diameter of the floor detection area: | 6 m |
| Maximum Mounting Height: | 4 m |
| Height of installed product: | 50 mm |
| Length: | 105,5 mm |
| Mounting type: | surface-mounted |
| Fixing mode: | surface-mounting |
| Max. power with fluo uncompensated lamps: | 1000 VA |
| Halogen switching capacity 230V: | 0/1000 W |
| Incandescent bulb power: | 0/1000 W |
| Brightness measurement range: | 5/1000 Lux |
| Time delayed range: | 5s ; 15min |
| Operating temperature: | 0 to 45 °C |
| Storage temperature: | -20 to 60 °C |
| Colour: | white |
| Sensitivity setting: | no |
Hager EE804 Detector 360° wall/ceiling mounted
Technical Characteristics
| Supply voltage: | 230 V +10% / -15% |
| Frequency: | 50 Hz |
| Protection class: | isol.class II |
| Protection index IP: | IP21 |
| Type of contacts: | 1NC |
| Detection angle: | 360 ° |
| Frontal detecting distance: | 6 m |
| Side detecting distance: | 6 m |
| Diameter of the floor detection area: | 6 m |
| Maximum Mounting Height: | 4 m |
| Height of installed product: | 50 mm |
| Length: | 105,5 mm |
| Mounting type: | surface-mounted |
| Fixing mode: | surface-mounting |
| Max. power with fluo uncompensated lamps: | 1000 VA |
| Halogen switching capacity 230V: | 0/1000 W |
| Incandescent bulb power: | 0/1000 W |
| Brightness measurement range: | 5/1000 Lux |
| Time delayed range: | 5s ; 15min |
| Operating temperature: | 0 to 45 °C |
| Storage temperature: | -20 to 60 °C |
| Colour: | white |
| Sensitivity setting: | no |