
Technical Characteristics
| Number of modules: | 3 |
| Type of contacts: | 2NO |
| Rated operational voltage Ue: | 400 V |
| Acceptable current load with AC7 category A: | 63 A |
| Acceptable current load with AC7 category B: | 32 A |
| Operating consumption: | 7 W |
| Inrush power absorbed: | 60 W |
| Power loss per contact: | 5 W |
| Total power loss under IN: | 12,2 W |
| Time of response when closing: | 25 ms |
| time of response when opening: | 20 ms |
| Override: | No |
| Operating temperature: | -10 to 50 °C |
| Electric endurance in number of cycles: | 30000 |
| Number of mechanical operations: | 1000000 |
| Connection cross-sect. rigid cable: | 4 /25mm² |
| Connection cross-sect. flexible cable: | 4 / 16mm² |
| Height of installed product: | 85 mm |
| Width of installed product: | 54 mm |
| Depth of installed product: | 60 mm |

Technical Characteristics
| Number of modules: | 3 |
| Type of contacts: | 2NO |
| Rated operational voltage Ue: | 400 V |
| Acceptable current load with AC7 category A: | 63 A |
| Acceptable current load with AC7 category B: | 32 A |
| Operating consumption: | 7 W |
| Inrush power absorbed: | 60 W |
| Power loss per contact: | 5 W |
| Total power loss under IN: | 12,2 W |
| Time of response when closing: | 25 ms |
| time of response when opening: | 20 ms |
| Override: | No |
| Operating temperature: | -10 to 50 °C |
| Electric endurance in number of cycles: | 30000 |
| Number of mechanical operations: | 1000000 |
| Connection cross-sect. rigid cable: | 4 /25mm² |
| Connection cross-sect. flexible cable: | 4 / 16mm² |
| Height of installed product: | 85 mm |
| Width of installed product: | 54 mm |
| Depth of installed product: | 60 mm |