
| Number of modules: | 2 |
| Type of contacts: | 4NO |
| Rated operational voltage Ue: | 400 V |
| Acceptable current load with AC7 category A: | 25 A |
| Acceptable current load with AC7 category B: | 8,5 A |
| Operating consumption: | 3,4 VA |
| Inrush power absorbed: | 21 VA |
| Power loss per contact: | 1,5 W |
| Total power loss under IN: | 9,4 W |
| Time of response when closing: | 25 ms |
| time of response when opening: | 15 ms |
| Override: | No |
| Operating temperature: | -10 to 50 °C |
| Electric endurance in number of cycles: | 30000 |
| Number of mechanical operations: | 1000000 |
| Connection cross-sect. rigid cable: | 1 / 10mm² |
| Connection cross-sect. flexible cable: | 1 / 6mm² |
| Height of installed product: | 83 mm |
| Width of installed product: | 35,75 mm |
| Depth of installed product: | 60 mm |

| Number of modules: | 2 |
| Type of contacts: | 4NO |
| Rated operational voltage Ue: | 400 V |
| Acceptable current load with AC7 category A: | 25 A |
| Acceptable current load with AC7 category B: | 8,5 A |
| Operating consumption: | 3,4 VA |
| Inrush power absorbed: | 21 VA |
| Power loss per contact: | 1,5 W |
| Total power loss under IN: | 9,4 W |
| Time of response when closing: | 25 ms |
| time of response when opening: | 15 ms |
| Override: | No |
| Operating temperature: | -10 to 50 °C |
| Electric endurance in number of cycles: | 30000 |
| Number of mechanical operations: | 1000000 |
| Connection cross-sect. rigid cable: | 1 / 10mm² |
| Connection cross-sect. flexible cable: | 1 / 6mm² |
| Height of installed product: | 83 mm |
| Width of installed product: | 35,75 mm |
| Depth of installed product: | 60 mm |